Fotenie interiérov a exteriérov

Ak ste práve otvorili penzión, predávate byt či dom alebo ste realitka a vaši makléri nezvládajú fotenie priestorov, rada pomôžem :)

Pri fotení je samozrejme rozhodujúce, ako chcete vy, aby priestory pôsobili resp. boli nafotené. Niekto dáva prednosť "prepáleným" oknám, niekto iný uprednostní jasne viditeľný výhľad, niekto fotenie počas dňa, iný fotenie po zotmení (napr. hotelové izby len pri rozsvietených nočných lampách). V prípade nedostatočného osvetlenia si môžem priniesť vlastné prisvetlenie aj stojany. Taktiež sa niekomu viac páčia detaily, fotky na výšku, na šírku, panorámy.

Je tiež možné, že niektoré veci počas fotenia presuniem na iné miesto, aby priestor vyzeral lepšie. S veľkou pravdepodobnosťou bude počas fotografovania rozsvietené všetko dostupné osvetlenie, skontrolujte teda, či funguje tak, ako má. V prípade, že ide o kaviareň alebo iné podobné priestory, kde sa zdržiavajú ľudia, je fajn ich nafotiť s aspoň pár ľuďmi - vyzerá to lepšie, ako keby mali byť úplne prázdne. Malo by byť upratané a čisto, aby priestor vyzeral pekne. Interiér je vhodné nejakým spôsobom "zútulniť" - nefotiť napr. úplne prázdnu kúpeľňu alebo kuchyňu v prípade bytov a domov, ale do kúpelne dať mydlo, župan, uterák, v kuchyni veľmi pekne ukáže napr. čerstvá zelenina na kuchynskej linke, utierka. Na druhej strane však (v prípade fotenia pre realitné kancelárie) nepôsobí dobre neuprataný byt, kopa kozmetiky alebo šampónov v kúpeľni a podobne.

Na určenie ceny fotenia interiérov (a exteriérov) vplýva viacero faktorov - či chcete fotografie použiť len na webovú stránku alebo budú použité aj na reklamu (na letáky, plagáty, billboardy), či ide o fotografie pre realitnú kanceláriu, či je možné s realitkou uzavrieť dlhodobejšiu spoluprácu, koľko izieb budeme fotiť a pod. Neváhajte ma kontaktovať ohľadom podrobností tu.