Lucia Šimková | svadobný fotograf a kameraman

Svadobné video v štýle dokumentu

Svadobný dokument

Keďže svadby od roku 2015 prevažne fotím, stále sa v prevedení videí ešte troška hľadám, zároveň sa však nachádzam - v štýle "svadobného dokumentu". Práve tých som na Slovensku veľa nenašla a tak by práve vaše video mohlo vyzerať inak :)

V súčasnej dobe je moderné krátke video toho najkrajšieho zo svadobného dňa, často so spomalenými pasážami a dlhšie video (okolo polhodiny - hodiny), s väčšou časťou dňa - reportážou. Sú to videá krásne a dlho mi boli vzormi tí najlepší slovenskí a českí kameramani, ale v tejto chvíli budem robiť videá tak, aby vám váš svadobný deň pripomenuli čo najvernejšie - zdokumentujem vám ho.

Rozdiel medzi krátkym a dlhým videom

Hoci aj v krátkom videu sa snažím ukázať čo najviac pekných okamihov a často ich neviem vtesnať len do troch-päť minút, budem sa snažiť stále vám ponúknuť dve možnosti - a to krátke video samostatne alebo krátke a dlhšie svadobné video spolu.

Kratšie video, ktoré ukáže tie najkrajšie momenty, si môžete pozrieť nižšie. Môže trvať od 3 do 10 minút, podľa programu svadby, počtu pekných, milých a úsmevných situácií :)

Dlhšie svadobné video môže mať odhadom 15-50 minút, taktiež závisí od počtu hostí, programu, zábavy. Okrem tých najkrajších situácií sú v ňom dlhšie "ústrižky" dňa, či hovorené slovo. Snažím sa v ňom tiež obsiahnuť čo najviac hostí, ako pri gratuláciách, tak aj pri tancovaní alebo úsmevných situáciách za stolmi (napr. v prípade svadobných hier). Ak si napr. nižšie pozriete časť z fotenia skupiniek na hostine, uvidíte veľký rozdiel - v krátkom videu sú kratšie zábery napr. štrngania si s pohárikmi, v dlhšom je zachytená aj sranda, ktorú sme počas natáčania zažili:

A prečo ma prirodzene baví robiť svadobné video ako dokument? Nechcem a nedokážem ukázať plač nevesty pri sľube (pozri video nižšie) len na tri spomalené sekundy, ale tak, ako sa stal v skutočnosti - tak dlho, koľko naozaj trval, s tými pauzami, ktoré tam boli, aj s tými nádychmi a výdychmi tak, ako ste to prežili.

Moje prvé svadobné video

Prečo som sa rozhodla robiť aj svadobné videá?

Po niekoľkých rokoch fotografovania svadieb som si uvedomila, že nie všetky momenty svadobného dňa zaznamená najlepšie práve fotografia a že vytvoriť svadobné video by možno nemuselo byť až tak odlišné, ako urobiť svadobné fotografie. Naviac som kreatívna duša, okrem fotky a videa ma baví aj písanie - ako môžete vidieť v časti svadobného blogu :)

Ak sa vám moje svadobné videá páčia a chceli by ste podobné, sú tri možnosti:

  • 3-5-7-minútový svadobný klip
  • 15-50-minútový svadobný film
  • alebo oba :) - teda kratšie, aj dlhšie svadobné video

a môžete ma kontaktovať formulárom.

Ako už píšem vyššie pri svadobných videách - kratší svadobný klip ukáže najmä tie najkrajšie okamihy svadobného dňa, v tom dlhšom sa snažím obsiahnuť aj čo najviac hostí v čo najviac milých situáciách :)

INFO:

  • Aktuálne nemám k dispozícii dodatočné externé svetlo, ani externý mikrofón, no pre potreby videa podobného ako vyššie, nie sú nutnosťou :) sľubujem ale, že pri najbližšej zákazke ten mikrofón poriešim! :)
  • Vo videu používam nekomerčnú hudbu (takú, akú bežné rádio nezahrá), pretože mojimi video-vzormi sú kameramani so "snovejším" štýlom. Hoci používam bezzrkadlovku a zrkadlovku so stabilizáciou obrazu, v takom štýle videí sa kladie dôraz najmä na emócie, slzy, úsmevy a iné pekné situácie, nie na tip-top technickú kvalitu (hoci aj o tú sa snažím :)).
  • Samozrejme si môžeme prejsť aj vaše návrhy, požiadavky, či predstavu, no práve podľa štýlu práce kameramana (či fotografa) si vyberáte toho svojho. Naozaj sa pre vás snažím urobiť video čo najkrajšie, preto si vážim vašu dôveru a pochopenie, že bude na dohode, či sa niečo z návrhov použije alebo nie (podľa toho, či to do tohto štýlu bude/nebude pasovať).

Vo videu nižšie uvidíte tie najkrajšie chvíle zo svadobného dňa Ľubky a Slávka, išlo o moje prvé celodenné video. Sú tam až tak pekné momenty, že si myslím, že mi ich poslal sám vesmír. Verím tak, že tým, aké boli a že sa mi ich podarilo zachytiť, mi bolo naznačené, že sa svadobnému videu venovať môžem a mám :)

 
Diese Seite benutzt Cookies, damit wir Dienstleistungen erbringen. Durch die Nutzung unserer Dienstleistungen erklären Sie sich mit der Verwendung von Cookies einverstanden. Mehr Informationen finden Sie hier.